Reklama
Reklama

Na muralu przy ul. Hetmańskiej pojawił się napis, ale szybko zniknął

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

To miejsce, w którym od początku konfliktu pojawiają się malowidła w związku z sytuacją w Ukrainie.

Jak poinformował nas dziś Czytelnik na muralu z prezydentem Zełenskim pojawił się napis: "w życiu nie wszystko jest czarne, albo białe". Znalazło się też niecenzuralne słowo oraz batalion "Azow" Po południu już go nie było. Jednak pozostawione znaki sugerują, że napisy zostały niedawno zamalowane. Potwierdził to w relacji na portalu społecznościowym sam artysta.

Przypnijmy, że mural to kolejne dzieło artysty KAWU, które powstało w tym miejscu na początku marca. Inspiracją do powstania muralu znów była sytuacja w Ukrainie oraz książki o Harrym Potterze. Na muralu znajduje się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w charakterystycznych okularach oraz napis "Free Ukraine".


Wcześniejsze dzieło autora, w tym samym miejscu przedstawiało Władimira Putina jako Voldemorta. Był też napis "nowar". Szybko mural został zamalowany - pojawiło się nowe graffiti przedstawiające postać z włosami w kolorze ukraińskiej flagi i napisy "Slava Ukrajini" oraz "Herojam Slava", które równie szybko zostało zamalowane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
12.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro