Przygotowania do półmaratonu: trwają Targi Poznań Run Expo

fot. Przemysław Łukaszyk

W pierwszą niedzielę kwietnia biegaczki i biegacze kolejny raz opanują Poznań. Trwają przygotowania. Półmaratonowi towarzyszą targi Poznań Run Expo.

Wiosenna edycja Poznań Run Expo (1-3 kwietnia), upływająca pod hasłem "Czas na biegową przygodę", to targi przede wszystkim dla osób zainteresowanych bieganiem i aktywnością sportową, niezależnie od poziomu zaawansowania. Przez ostatnie lata wydarzenie organizowane przy poznańskim półmaratonie i maratonie, znane jako Poznań Sport Expo, obejmowało szeroką gamę okołosportowych atrakcji. Targi wciąż ewoluują. Nowa nazwa znacznie lepiej od dotychczasowej oddaje charakter wydarzenia, jakie chcemy organizować i marki, którą chcemy budować - stwierdza Dagmara Suprun, dyrektor Poznań Run Expo.

Od piątku, 1 kwietnia, w pawilonie nr 3 otwarte zostały strefy dla biegaczy i biegaczek. Bogata ekspozycja nie ograniczy się do sprzętu sportowego, bo na stoiskach będzie można poznać ofertę m.in. odzieży, obuwia, dodatków, akcesoriów, suplementów diety czy też urządzeń wspierających trening. Zainteresowani znajdą pomysły na jego rozpoczęcie, ale też porady przed zakupem sportowych produktów, informacje o skutecznej diecie oraz wskazówki dotyczące najczęstszych błędów popełnianych przez biegaczy. Pomogą w tym sportowe autorytety.

Każdy, kto dotrze na wiosenne Poznań Run Expo, będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do pomocy rodzinom z Ukrainy. Od piątku 1 kwietnia wolontariusze i wolontariuszki z poznańskiego oddziału Caritas, będą zbierać pieniądze, które, za pośrednictwem Fundacji In_Spire, zostaną przekazane na wsparcie dla dzieci z ukraińskich rodzin - informują organizatorzy.

Podczas Poznań Run Expo uczestnicy 14. PKO Poznań Półmaraton będą odbierać pakiety startowe. Biuro zawodów zlokalizowane zostanie w pawilonie nr 3. Zwieńczeniem biegowego weekendu będzie sam półmaraton, który wystartuje w niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 10:00, przy bramie targów przy ul. Bukowskiej, a zakończy na Placu Marka, na terenie targów.

Poznań Run Expo można odwiedzić w pawilonie 3 (wejście przez Hol Wschodni od strony Mostu Dworcowego) jeszcze dziś do godziny 20:00 oraz w niedzielę od 8:00 do 14:00. Wstęp jest wolny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
32.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro