Reklama
Reklama

Skandal w Trzemesznie. Pijany ksiądz chciał prowadzić lekcje religii

Zdjęcie ilustracyjne | fot. elvis santana/freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. elvis santana/freeimages.com

Na miejsce wezwano policję.

Sprawę opisał portal trzemeszno24.info. Do incydentu doszło w środę w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Do szkoły wezwano policję, bo rodzice uczniów podejrzewali, że ksiądz prowadzący lekcje religii jest pod wpływem alkoholu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Funkcjonariusze pojawili się na miejscu chwilę po 12.00, ale w budynku nie zastali duchownego. Nie przeprowadzono więc badania alkomatem. Z relacji portalu moje-gniezno.pl wynika, że ksiądz tego dnia nie prowadził lekcji, ale pojawił się w szkole. Jego "niedyspozycję" zauważono, zanim udał się na lekcję i kazano mu opuścić budynek.

Proboszcz miejscowej parafii przyznał w rozmowie z lokalnymi mediami, że wie o sprawie i zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec duchownego. Ale to nie koniec. Gnieźnieńska kuria już zabroniła księdzu prowadzenia lekcji religii, a rozmowę z duchownym ma odbyć sam Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
70.99 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro