Reklama
Reklama

Rondo Rataje: od piątku buspas i priorytet dla komunikacji miejskiej

fot. PIM
fot. PIM

Także od piątku w rejonie ronda dostępne będą już wszystkie przystanki.

- Przebudowa tego ważnego układu komunikacyjnego dobiega końca. Kierowcom samochodów osobowych zostały już udostępnione wszystkie pasy na tarczy ronda. W ostatnim czasie, ze względu na nasadzenia zieleni wewnątrz pierścienia ronda, niedostępny był jedynie buspas (skrajnie lewy). Od 1 kwietnia będzie on już dostępny dla autobusów - zapowiadają Poznańskie Inwestycje Miejskie. - Wtedy też uruchomione zostaną przystanki przy torowisku tramwajowym od strony mostu Królowej Jadwigi: Serafitek oraz Rondo Rataje na wysokości dworca autobusowego (w obie strony) - dodają.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Ale to nie wszystko. Od piątku zmieni się także tryb działania sygnalizacji świetlnej na rondzie. - Program sterowania będzie dostosowywał działanie świateł do bieżącej sytuacji na rondzie, dając priorytet komunikacji publicznej.

Choć kierowcy mogą już korzystać z wszystkich pasów ruchu, w rejonie ronda mogą jeszcze występować tymczasowe utrudnienia związane z malowaniem oznakowania na jezdniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
22.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro