Reklama

Rada Polityki Pieniężnej zbierze się za tydzień. Zdaniem ekspertów, nadchodzą ciężkie czasy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Margaretty / Pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Margaretty / Pixabay.com

Kolejne posiedzenie RPP zaplanowano na 6 kwietnia, a więc kolejną środę.

Kredytobiorcy w napięciu czekają na kolejne decyzje Rady Polityki Pieniężnej, które mają bezpośrednie przełożenie na wysokość rat kredytów. W marcu RPP podniosła stopę referencyjną o 0,75 punktu procentowego do poziomu 3,5 procent. Prawdopodobnie za tydzień zapadnie decyzja o kolejnej podwyżce.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Złe prognozy mają ekonomiści banki ING. Jak podaje portal money.pl, prognozują oni, że jeszcze w tym roku stopy procentowe wzrosną do 6,5 procent. To dużo odważniejsze założenia niż te innych ekonomistów, którzy jakiś czas temu mówili o wzroście w tym roku do maksymalnie 5 procent. W roku 2023 ekonomiści ING zakładają wzrost stóp do 7,5 procent.

Sytuację komplikuje wojna w Ukrainie, która prowadzi do szoku na rynkach żywności czy energii, a to wiąże się z inflacją. Inflacja natomiast, zdaniem ekonomistów, będzie w Polsce utrzymywać się na wysokim poziomie przez kilka najbliższych lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro