Reklama

Uczniowie szkół średnich w Polsce mają potrafić strzelać. Takie plany ma MON

Zdjęcie ilustracyjne | fot. draldo / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. draldo / pixabay.com

Wcześniej zapowiedziano powrót do szkół przysposobienia obronnego.

Już w połowie marca minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział, że od września do szkół powrócą elementy znane z przysposobienia obronnego. Chodziło m.in. o strzelanie i zapoznawanie się z bronią, a także udzielanie pierwszej pomocy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Teraz Ministerstwo Obrony Narodowej idzie o krok dalej i zapowiada, że uczniowie szkół średnich w Polsce będą mieli uczyć się strzelać z broni krótkiej i długiej. Uczniowie pełnoletni będą mieć zajęcia z bronią bojową. Dziennik Gazeta Prawna podaje, że we wszystkich województwach planowane jest powstanie Centrów Szkoleń Proobronnych, które miałyby być otwarte dla szkół i organizacji pozarządowych. Finansowaniem takich instytucji miałyby się zająć Wojska Obrony Terytorialnej.

Zdaniem specjalistów pomysł jest dobry, ale wiążą się z nim inne kwestie - brak strzelnic oraz stosunkowo trudna droga do uzyskania pozwolenia na broń w Polsce. Z całą pewnością wkrótce czeka nas więc ogólnopolska dyskusja na ten temat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro