Reklama
Reklama

Sprzęt medyczny z poznańskiego szpitala MSWiA trafi na Ukrainę

fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"

To głównie łóżka szpitalne, które posłużą szpitalom ukraińskim w ratowaniu rannych podczas działań wojennych.

Akcję koordynuje między innymi poznańska Fundacja "Redemptoris Missio". Pierwszy transport został spakowany w poniedziałek. To jeden z kilku zaplanowanych na nadchodzące dni transportów. Oprócz tego sprzętu Fundacja "Redemptoris Missio" pozyskała łóżka do transportu chorych z Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych. Sprzęt zostanie dostarczony do Czchowa pod Tarnowem, skąd po przeładunku na ukraiński tir wyruszy do seminarium w Brzuchowicach pod Lwowem, skąd trafi do szpitali w całej Ukrainie. Transport ten jest organizowany wspólnie z Diecezją Tarnowską.

Sytuacja humanitarna w Ukrainie pogarsza się wraz z każdym dniem. Przybywa ofiar i rannych. Wciąż potrzebna jest pomoc.

W Fundacji gromadzone są środki opatrunkowe na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Z Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" wyruszyły już cztery transporty z pomocą medyczną organizowane wspólnie ze Stowarzyszeniem "Pomogę bo mogę". Zawierały one gazy, bandaże, chusty trójkątne, stazy taktyczne, sprzęt medyczny i apteczki pierwszej pomocy. Pomoc trafiła do szpitali w Winnicy, Żytonierzu i we Lwowie - informuje Justyna Janiec - Palczewska, Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio".

W konflikcie za naszą wschodnią granicą giną i zostają ranni nie tylko sami żołnierze, ale również ludność cywilna. Używane w tej wojnie bomby kasetowe powodują ciężkie poparzenia, ich stosowanie zabronione jest przez prawo międzynarodowe. Pociski te spadają na osiedla mieszkalne. W tej chwili bardzo potrzebne są wszelkie środki medyczne służące leczeniu oparzeń - dodaje.

W siedzibie poznańskiej Fundacji zbierane są: stazy taktyczne, opatrunki hydrożelowe, leki przeciwbólowe, bandaże elastyczne, gazy 1m2, nici chirurgiczne, strzykawki oraz rękawice diagnostyczne i chirurgiczne. Tam gdzie trwają działania wojenne potrzebny jest asortyment pola walki, apteczki, środki do tamowania krwi, opatrunki.

Rzeczy można przynosić lub przysyłać do siedziby Fundacji "Redemptoris Missio" w godzinach 7.00-16.00, ul. Junikowska 48, 60-0175 Poznań.

Dary zbierane są na terenie całej Polski w szkołach, przedszkolach i rozmaitych instytucjach. Potrzebni nam są bardzo również wolontariusze do segregowania opatrunków - dodaje prezeska. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć nasze działania na Ukrainie zachęcamy do wpłat na konto Fundacji - kończy prezeska.

Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"

Nr rachunku; 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192 z dopiskiem: Pomoc Ukrainie

Pomóc można również tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro