Reklama

Bocian pojawił się w Poznaniu: "mamy już prawdziwą wiosnę", ale przed nami ochłodzenie

fot. Lesław Haas
fot. Lesław Haas

I przymrozki.

- Udało się zrobić dzisiaj zdjęcie bociana. Czyli mamy już prawdziwą wiosnę - napisał do nas Czytelnik Lesław, który wypatrzył bociana na ulicy Kowalewickiej w Poznaniu. Co prawda pierwszy bocian przyleciał do Polski już w połowie lutego, ale większość ptaków dopiero teraz zaczyna docierać do naszego kraju. Nie pomaga im wojna w Ukrainie, która dla wielu bocianów może się okazać tragiczna.

Najsłynniejsze wielkopolskie bocianie gniazdo, w Przygodzicach, wciąż jest puste. Pierwszego dnia wiosny uruchomiono z niego transmisję na żywo. Obecnie bocianów z kamery nie widać, ale za to tuż obok... prowadzony jest remont dachu, więc można pooglądać jak przebiega. Lada dzień show ponownie skradną tu z pewnością bociany. Widok z kamery dostępny jest TUTAJ.

Choć bociany docierające do Polski oznaczają, że mamy już do czynienia z prawdziwą wiosną, przed nami spore ochłodzenie. Nie będzie już tak słonecznie jak w ostatnich dniach, do tego spadnie temperatura. W Poznaniu na termometrach zobaczymy w najbliższych dniach maksymalnie 8-9 stopni, a nad ranem występować mogą przymrozki. Na przyszły tydzień prognozowane są nawet słabe opady deszczu ze śniegiem. Niestety dla rolników i roślin, w najbliższym czasie w regionie nie są prognozowane intensywne opady deszczu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro