Reklama
Reklama

Miejsce po makiecie Rataj zamieni się w parking? Już kiedyś był taki pomysł

Chodzi o ten plac | fot. Google Street View
Chodzi o ten plac | fot. Google Street View

O podjęcie działań w tej sprawie wystąpił do prezydenta radny Łukasz Kapustka.

Do radnego o pomoc zaapelowali mieszkańcy osiedla Piastowskiego. Ich zdaniem możliwość parkowania na niezagospodarowanym placu w pobliżu mostu Królowej Jadwigi poprawiłoby sytuację parkingową w tym rejonie Poznania. - Koszty udostępnienia terenu pod parking wydają się być niewielkie i sprowadzają się do dostosowania (poszerzenia) wjazdu na plac. Proszę o podjęcie działań w tej sprawie - napisał w interpelacji do prezydenta Łukasz Kapustka.

Pomysł nie jest nowy. Już w 2015 roku mieszkańcy okolicy apelowali, by plac przekształcić w parking. To właśnie na tym placu pod koniec lat 70. i w latach 80. można było oglądać makietę Rataj. Później ją zlikwidowano, a pusty plac pozostał.

W 2015 roku Adam Pawlik, przewodniczący Rady Osiedla Rataje wyjaśniał, że do tej pory zorganizowanie tu parkingu było niemożliwe. Nie pozwalało na to bowiem studium zagospodarowania przestrzennego. Ale Rada Osiedla zwróciła się wtedy do prezydenta Poznania o zaktualizowanie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu tak, by można było na nim parkować. Mamy jednak rok 2022, a w tej sprawie nic się nie wydarzyło. Próbowaliśmy dziś skontaktować się z Adamem Pawlikiem, ale bezskutecznie.

Radny nie otrzymał jeszcze odpowiedzi od miasta w tej sprawie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro