Reklama
Reklama

Kontenery blokują chodniki. "Ludzie chyba muszą nauczyć się latać nad nimi"

fot. Mieszkanka Poznania
fot. Mieszkanka Poznania

W Poznaniu na Stablewskiego i Lodowej matka z wózkiem nie mogła przejść do swojego mieszkania.

Mieszkanka Łazarza zaapelowała w mediach społecznościowych do osoby, która ustawiła kontenery na gruzy tuż przed wejściem do bloku. - Brak możliwości przejazdu wózkiem czy rowerkiem 3-kołowym. Czy ludzie mają nauczyć się latać nad kontenerem? Gdzie można to zgłosić? Firma nie odbiera telefonu.

W takim przypadku firma, od której osoba przeprowadzająca remont wypożyczyła kontener nie odpowiada za konkretne ustawienie przedmiotu. Osoba, która wypożyczyła przedmiot jest za niego odpowiedzialna na czas wynajmu - powiedział przedstawiciel jednej z firm wynajmujących kontenery.

- Chciałam rano zadzwonić do firmy, która przywozi te kontenery, ponieważ nie miałam możliwości znalezienia osoby, która remontuje obecnie mieszkanie - tłumaczyła mieszkanka Łazarza.

Drugą opcją pozbycia się kontenera może być zgłoszenie sprawy Straży Miejskiej. Jednak jak poinformowała nas mieszkanka, nie chciałaby robić większych problemów osobie, która wynajęła kontenery w czasie remontu. Ma nadzieję, że po przeczytaniu apelu w mediach społecznościowych oraz w lokalnym portalu sam przesunie kontenery w bardziej dogodnym dla mieszkańców miejscu. - To była ewidentna przesada, dziecko nie mogło nawet na hulajnodze przejechać, a gdzie osoby z wózkiem, osoby starsze poruszające się o kulach czy balkoniku? - powiedziała mieszkanka.

Pod apelem w mediach społecznościowych mieszkańcy zauważyli, że w wielu miejscach na Łazarzu stoją takie kontenery tarasując nie tylko przejście pieszym, ale również często powodują utrudnienia w ruchu drogowym. - Prawie na całym Łazarzu stoją takie kontenery przeładowane, że aż wszystko z nich wylatuje - zauważyła Internautka.

Co na to straż miejska? - Jest to droga położona na terenie prywatnym, administratorem jest wspólnota mieszkaniowa, a to co w tym wypadku najważniejsze, to brak zatwierdzonej organizacji ruchu. W takich wypadkach przepisy Ustawy Prawo o ruchu drogowym nie mają zastosowania. Ustawienie kontenera w miejscu niewyznaczonym przez zarządcę drogi jest wykroczeniem z art 97 Kodeks Wykroczeń w związku z art. 45 Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Interwencja ta winna więc być przekazana do zarządcy drogi - wyjaśnia Przemysław Piwecki z SM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro