Reklama
Reklama

Jeżycjada w samym sercu Jeżyc. Kolejne pokolenie poznaje losy Borejków

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Pexels/pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Pexels/pixabay.com

Znani aktorzy będą czytać fragmenty książki Małgorzaty Musierowicz.

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przy ul. Prusa 3 w poniedziałek 4 kwietnia o godzinie10:00, odbędzie się czytanie kultowej "Jeżycjady" autorstwa Małgorzaty Musierowicz.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wydarzenie, na które zaprosiliśmy młodzież szkolną wraz z opiekunami, odbędzie się w ramach VI Ogólnopolskiego Czytania "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz organizowanego przez Wydawnictwo Akapit Press - informują organizatorzy.

Impreza jest częścią całorocznego projektu biblioteki pod tytułem "Jeżyce - Literacki Fyrtel Poznania". W roku 2022 Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu promuje czytelnictwo sięgając między innymi po pozycje literackie Prusa i Konopnickiej.

Podczas "Jeżycjady" fragmenty książki Musierowicz czytać będą aktorzy z Teatru Nowego w Poznaniu Edyta Łukaszewska i Jan Romanowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
94.96 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro