Reklama
Reklama

Gdzie w Poznaniu można wymienić hrywny na złotówki?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. 1082616 / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. 1082616 / pixabay.com

Wielu Ukraińców uciekając z domu zabrało ze sobą gotówkę wierząc, że w Polsce wymienią hrywny bez problemu.

Szybko jednak okazało się, że większość kantorów nie chce przyjmować ukraińskiej waluty. Pojawił się więc problem, bo choć Ukraińcy posiadali pieniądze, w Polsce były dla nich bezużyteczne. Sytuacja trochę się już poprawiła - kantory zaczynają skupować hrywny, ale z kursem bywa różnie.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Interweniował Narodowy Bank Polski. Od piątku, 25 marca, obywatele Ukrainy mogą wymienić hrywny na złotówki w wybranych oddziałach banków PKO BP. W sumie jest ponad 50 takich oddziałów w Polsce. W Poznaniu znajduje się jeden taki punkt - na osiedlu Śmiałego 121. W Wielkopolsce hrywny przyjmują jeszcze oddziały PKO BP w Gnieźnie (Chrobrego 12B), Kaliszu (Górnośląska 80), Lesznie (Sikorskiego 7A) oraz we Wrześni (Szkolna 3).

Wymienić można maksymalnie 10 tysięcy hrywien na dorosłą osobę. Banki przyjmują banknoty o nominałach od 100 do 1000 hrywien. Wiadomo, że od polskiego banku hrywny odkupi następnie Narodowy Bank Ukrainy. W sumie mowa jest o nawet 10 miliardach hrywien.

NBP chwali się, że udało się w końcu wypracować porozumienie w tej sprawie ze stroną ukraińską, ale zdaniem specjalistów, akcja jest spóźniona o kilka tygodni. Ukraińcy po dojechaniu do Polski natychmiast potrzebowali bowiem pieniędzy i przez to próbowali własnymi sposobami wymienić hrywny na złotówki. Dziś osób, które potrzebują takiej wymiany jest już zdecydowanie mniej niż np. miesiąc temu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro