Reklama
Reklama

Weekendowe tłumy nad Wartą. Zostało sporo śmieci

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Nad Wartą w weekend pojawiły się tłumy spacerowiczów, by wykorzystać piękną pogodę i miło spędzić wolny czas. Po dobrej zabawie nad rzeką pozostało sporo śmieci.

Do dobrej zabawy nad Wartą może zachęcać nie tylko piękna pogoda oraz perspektywa spędzenia wolnego czasu na łonie natury, ale również fakt, że są strefy, w których za picie alkoholu nad rzeką nie grozi mandat. W weekend nad Wartą bawiły się tłumy, ale nie wszyscy pamiętali, by po sobie posprzątać.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Miasto zapewnia, że pilnuje porządku nad Wartą, ale muszą o to dbać też sami poznaniacy. Tereny nad Wartą są na bieżąco monitorowane pod kątem czystości, a także sprzątane przez służby miejskie. W utrzymaniu porządku nad rzeką kluczową rolę do odegrania mają jednak sami poznaniacy, którzy powinni pamiętać o zabraniu śmieci po sobie - informują miejscy urzędnicy.

Tymczasem miasto już zapowiada, że w tym roku przeznaczy ponad 2 miliony złotych na utrzymanie czystości nad Wartą. Na brzegach rzeki stanie 135 dużych pojemników na szkło, odpady zmieszane czy tworzywa sztuczne i papier. Oprócz tego ustawionych zostanie 16 betonowych koszy na popiół i żar z grilla.

O terenach wymagających uporządkowania można poinformować poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Straży Miejskiej Miasta Poznania, telefonicznie - dzwoniąc na numer 986 oraz e-mailowo - pisząc na adres: [email protected]. Nielegalne wysypiska śmieci można także zgłaszać poprzez aplikację Smart City Poznań - dodają urzędnicy.

Pamiętajmy, że za zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie grozi mandat do 500 zł.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro