Reklama
Reklama

Od poniedziałku koniec z maseczkami. Czy również w autobusach i tramwajach?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Przypominamy. Od 28 marca w Polsce nie będzie już obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Znika też izolacja i kwarantanna.

Decyzję w czwartek ogłosił minister zdrowia. Od najbliższego poniedziałku, zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach - wyjątkiem są placówki lecznicze, gdzie nadal będziemy wchodzić z zasłoniętymi ustami u nosem. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich - powiedział ogłaszając swoją decyzję minister zdrowia Adam Niedzielski.

Równocześnie poinformowano, że od poniedziałku zniesiona zostanie izolacja i kwarantanna. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu - mówił minister zdrowia.

Czy w tramwajach i autobusach również obowiązują nowe zasady? Od poniedziałku pasażerowie MPK Poznań nie będą musieli zakrywać ust i nosa maseczką podczas podróży. Tego dnia z ekranów LCD wycofane zostaną plansze informacyjne, a Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu zaprzestanie wygłaszania komunikatów głosowych przypominających o maseczkach - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik MPK. Natomiast - na wniosek organizatora przewozów, czyli ZTM - pozostawione zostaną piktogramy "Zakrywaj usta i nos" umieszczone przy drzwiach na zewnątrz pojazdów - dodała.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro