Reklama
Reklama

Poznańskie teatry połączy dziś "jeden stół". Sporo będzie się działo w centrum miasta

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Poznańskie Teatry po raz pierwszy w historii świętują razem swój dzień organizując akcję "Stoły zamiast murów".

Tego dnia, każdy kto odwiedzi centrum Poznania, będzie miał okazję zobaczyć, co przygotowały teatralne zespoły - artystyczne, administracyjne i techniczne. Połączy ich jedna wspólna idea: stół, przy którym będzie można przysiąść, zostać na chwilę, porozmawiać, napić się kawy i coś przekąsić.

W samo południe każdy z teatrów zaprezentuje też unikatowe, jednorazowe, WYDARZENIE, które odbędzie się tylko tego dnia i tylko o tej godzinie. Wydarzeniom teatralnym towarzyszyć będzie ZBIÓRKA do puszek PCK na rzecz Ukrainy - wolontariuszami będą członkowie zespołów poszczególnych teatrów. Dołączcie do wspólnego stołu! - informuje Anna Czajkowska-Zimnicka z Teatr Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Teatr Wielki w tym dniu swoją akcję rozpocznie o godzinie 11:00. Czekamy na Państwa przed głównym wejściem Teatru przy stole z pysznymi słodkościami. Dla najmłodszych mamy gry i kolorowanki. Kto marzy o wcieleniu się w role ulubionych operowych bohaterów? Specjalnie dla Państwa przygotujemy skrzynię z kostiumami. Uwaga! Na pamiątkę będzie można zrobić sobie zdjęcie w wybranym kostiumie - dodaje Czajkowska-Zimnicka.
O godz. 12:00 zapraszamy do Sali Drabowicza na projekcję baletu TROJA(n), którą poprzedzi prelekcja realizatorów spektaklu: Gabriela Kaczmarka, kompozytora oraz Katarzyny Frątczak, dramaturg - przekazuje. Zostawiamy Państwa z TROJA(n)em na dłużej - od Międzynarodowego Dnia Teatru do 3 kwietnia br. spektakl będzie dostępny na platformie VOD poznańskiej Opery. Temat bardzo aktualny!

Zespół Teatru Polskiego w Poznaniu zaprasza na oprowadzania po teatrze z niespodziankami. Jak przekazuje rzeczniczka teatru Katarzyna Kamińska godziny przechadzek to 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00.

W akcji bierze udział również Teatr Muzyczny. W ramach tej akcji, w niedzielę, między 12:00 a 14:00, przed naszym Teatrem, zostanie zorganizowana strefa śniadaniowo-animacyjna. Zapraszamy wszystkich nowoprzybyłych Gości z Ukrainy oraz ich polskie Rodziny - informuje Marta Szostak z Teatru Muzycznego. W planach animacje dla dzieci, kawa, słodkości i przede wszystkim - wspólnie spędzony czas. Kontynuowana będzie także zbiórka PCK na rzecz Ukrainy. Do niedzieli trwa również zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, które przekazane zostaną w ramach transportu humanitarnego do Lwowa - dodaje.

W akcji bierze udział kilka instytucji kulturalnych. szczegóły znajdziemy między innymi tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
52.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro