Reklama
Reklama

Zagraniczni turyści obawiają się przyjeżdżać do Poznania "To kolejny, po pandemii, cios dla tej branży"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. UM Poznań

Powodem jest wojna na Ukrainie.

O sytuacji informuje "Gazeta Wyborcza". Organizatorzy wycieczek odwołują rezerwacje. Do końca kwietnia z przyjazdu do Poznania zrezygnowały w zasadzie wszystkie zorganizowane grupy. Dotyczy to zagranicznych gości zarówno z Europy, jak i spoza Europy - mówi dziennikarzom gazety Jan Mazurczak, szef Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. To kolejny, po pandemii, cios dla tej branży - dodaje.

Dla zagranicznych turystów staliśmy się krajem frontowym. Z tamtej perspektywy Polska ma teraz wyglądać "jak kraj zalany i sparaliżowany napływem 2 mln uchodźców". Dlatego turyści uważają, że nie jest u nas bezpiecznie, i w efekcie nie przyjeżdżają. Prawdopodobnie tak relacjonują im sytuację w Polsce zagraniczne media
- mówi dyrektor PLOT-u i dodaje, że wyjaśnianie, że w Polsce nie dzieje się nic niepokojącego zajmuje sporo czasu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Jak ustalili dziennikarze "Gazety Wyborczej", w najgorszej sytuacji są przewodnicy turystyczni. Nieco lepiej ma się branża hotelarska, ale ze względu na krajową turystykę. Poznań nie jest w tej kwestii odosobniony, w podobnej sytuacji są też inne miasta.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro