Reklama

Coraz więcej osób wypoczywa nad Wartą. Straż miejska przypomina, za co można dostać mandat

fot. Straż miejska
fot. Straż miejska

Odpoczywajmy, ale też dbajmy o swoje otoczenie.

Strażnicy miejscy przewidują, że piękna pogoda w najbliższy weekend przyciągnie m.in. nad Wartę wielu mieszkańców. Przypominają więc, o zasadach, o których należy pamiętać w trakcie wypoczywania na świeżym powietrzu. - Za zakłócanie spokoju i porządku publicznego innym osobom może nam grozić mandat zgodnie z art. 51 par 1 w wysokości od 100 - 500 zł - przypominają funkcjonariusze.

Mandat otrzymamy też za śmiecenie. - Jeśli możemy przynieść na biesiadę pełne siatki jedzenia, to tym bardziej możemy zabrać ze sobą śmieci i wrzucić je do kosza. Za zaśmiecanie grozi nam mandat od 50 - 500 zł art 145 KW. Od 1 kwietnia wzdłuż brzegów Warty stanie 135 pojemników na odpady, które pomogą zachować czystość w tym rejonie. Jednak do tego czasu, zabierzmy śmieci ze sobą, do najbliższego kosza - apelują.

Nad Wartę wróciły już znaki informujące o strefach, w których można pić alkohol. - Spożywanie alkoholu poza wyznaczonymi strefami będzie karane. Osoba spożywająca napój alkoholowy w miejscu publicznym popełnia wykroczenie z art. 43 ust.1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, które karane jest grzywną w postępowaniu mandatowym w wysokości 100 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro