Reklama
Reklama

Na Kórnickiej w końcu powstaje dwukierunkowa ścieżka rowerowa

fot. ZDM
fot. ZDM

W ramach inwestycji powstanie też nowy chodnik.

Przebudowa jest prowadzona po północnej stronie ulicy na odcinku pomiędzy ulicą Piotrowo i mostem św. Rocha. Przez lata funkcjonowała tu ścieżka rowerowa po dwóch stronach ulicy - jedna dla rowerzystów poruszających się w stronę centrum, a druga dla tych, którzy jechali w przeciwnym kierunku. Później dopuszczono ruch rowerowy po północnej stronie w dwóch kierunkach w ramach ścieżki pieszo-rowerowej. Teraz pojawia się tu nowa infrastruktura.

- Prace na ul. Kórnickiej polegają na budowie chodnika oraz nowej, dwukierunkowej drogi dla rowerów po północnej stronie ulicy. Po ich zakończeniu zamontowany zostanie także licznik rowerowy - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. To inwestycja realizowana w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Dzięki przebudowie zwiększy się bezpieczeństwo - rozdzielony zostanie ruch pieszych i rowerzystów. Poprawi się komfort przejścia i przejazdu w rejonie mostu św. Rocha. Dodatkowo wyremontowana zostanie nawierzchnia na ul. Przystań. Pojawią się tutaj również dwie nowe ławki i kosze na śmieci, posadzone zostaną także trzy drzewa - dodaje.

Całość będzie kosztować 735 tysięcy złotych. Prace mają się zakończyć na początku czerwca.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro