Reklama
Reklama

Arcybiskup Stanisław Gądecki jest biskupem od 30 lat. W sobotę "podziękowanie za dotychczasową posługę"

fot. Archidiecezja Poznańska
fot. Archidiecezja Poznańska

30. rocznica sakry arcybiskupa przypada dokładnie w piątek, 25 marca.

- Razem z Księdzem Arcybiskupem pragniemy dziękować Bogu za dotychczasową posługę pasterską podczas Mszy Świętej w katedrze poznańskiej w sobotę 26 marca o godz. 11.00 - informuje archidiecezja poznańska.

Jak przypominają duchowni, bulla nominacyjna biskupa Gądeckiego została podpisana w 1992 roku przez papieża Jana Pawła II. Konsekratorem arcybiskupa w katedrze gnieźnieńskiej był prymas Polski kardynał Józef Glemp. - W ten sposób w linii sukcesji apostolskiej znaleźli się m.in. kardynałowie Stefan Wyszyński, August Hlond i Aleksander Kakowski. Biskup Gądecki otrzymał stolicę tytularną Rubiconu - dodaje.

W ciągu 30 lat Stanisław Gądecki przez 10 lat był biskupem pomocniczym w archidiecezji gnieźnieńskiej, a następnie przez 20 lat służył w archidiecezji poznańskiej. - Ksiądz Arcybiskup był wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, a od 2014 r. jest przewodniczącym tego gremium. Papież Franciszek w 2014 r. mianował też abp. Gądeckiego członkiem Kongregacji Nauki Wiary. Bierze również udział w pracach Rady Konferencji Episkopatów Europy.

Dubai

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro