Reklama

Chował narkotyki pod leśnym runem. Wpadł

fot. policja

Nietypowy schowek zorganizował sobie 25-latek z Leszna.

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny policjanci patrolowali jedno z leszczyńskich osiedli. W pewnym momencie zauważyli parę, która zaparkowała auto na osiedlu i weszła do sąsiadującego z budynkami lasu. - Mężczyzna był znany policjantom za wcześniejsze notowania kryminalne, dlatego mundurowi postanowili zainteresować się jego obecnością w tym miejscu. Po wejściu do lasu okazało się, że mężczyzna nachylał się nad konarem leżącego drzewa - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Policjanci sprawdzili to miejsce i odkryli, że pod leśnym runem znajdują się zakopane narkotyki. Były przechowywane w plastikowym pojemniku. - Para została zatrzymana przez policjantów. Okazali się nimi mieszkańcy Leszna w wieku 25 i 26 lat. Kobieta pozostała świadkiem w tej sprawie, natomiast 25-latkowi śledczy ogłosili zarzut posiadania narkotyków w łącznej ilości prawie 300 gramów - dodaje.

Ten sam 25-latek tydzień wcześniej także został zatrzymany przez policjantów z narkotykami. Wówczas zastosowano wobec niego policyjny dozór. Tym razem 25-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
20.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro