Reklama

Ekonomiczna jest już oficjalnie Uniwersytetem

Poznań od piątku ma już oficjalnie kolejny Uniwersytet. Po Uniwersytecie Medycznym i Przyrodniczym swoją nazwę zmieniła Akademia Ekonomiczna. Uczelnia zyskała także kolejnego doktora honoris causa. Tytuł ten otrzymała Danuta Huebner.

Akademia Ekonomiczna od piątku jest już uniwersytetem. Do zmiany tej, uczelnia przygotowywała się kilka lat. Nie jest to bowiem jedynie zmiana nazwy, ale również zwiększenie prestiżu i nobilitacja dla szkoły.

Przemianowanie uczelni zbiegło się w czasie z nadaniem doktoratu honoris causa Danucie Huebner Unijna komisarz ds. polityki regionalnej otrzymała tytuł za wybitne osiągnięcia naukowe i polityczne. Danuta Hubner jest 21-ym doktorem honoris causa poznańskiej uczelni.

Według najnowszego prawa o szkolnictwie wyższym, wszystkie akademie w Polsce są uczelniami o niższej kategorii niż uniwersytety. Uniwersytet Ekonomiczny, poprzez wprowadzone zmiany, zyskał także nowe uprawnienia. Powołano dwa nowe wydziały, będzie można także nadawać nowe stopnie naukowe pracownikom uczelni.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro