Reklama
Reklama

Afera na południu regionu. Zatrzymano byłego reprezentanta Polski. Chodzi o wyłudzenie milionów złotych

Bartłomej T. w trakcie jednego ze spotkań w 2020 roku. Jeszcze jako zawodnik Górnika Zabrze | fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Jako pierwsza informację podała Polska Agencja Prasowa.

Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim przyznał w rozmowie z PAP, że w środę doprowadzono do prokuratury 7 osób, które mogą mieć związek z wyłudzeniem dopłat z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wśród zatrzymanych są Bartłomiej T., były reprezentant Polski w piłce ręcznej, który obecnie jest zawodnikiem Energi MKS Kalisz. Reprezentantem Polski był w latach 2007 - 2012. Kilka razy zdobył tytuł Mistrza Polski. Kolejną z zatrzymanych osób jest Marcin K., wiceprezes Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Tylko jednej z zatrzymanych osób postawiono 150 zarzutów. To 32-letni ostrowianin.

Zatrzymani są podejrzewani o wyłudzenie kilkunastu milionów złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na fikcyjne gospodarstwa. Do wyłudzeń miało dochodzić w latach 2004-2015. Zatrzymanym postawiono zarzuty związane z działaniem polegającym na osiągnięciu korzyści majątkowej.

- Klub Piłki Ręcznej Ostrovia sp. z o. o. pragnie poinformować, że informacje o postawionych zarzutach członkowi zarządu, nie rzutują w żadnym stopniu i nie mają związku z funkcjonowaniem i działalnością klubu - podał prezes Zarządu KPR Ostrovia, Jakub Kaszuba.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia! Również dla Poznania
4℃
1℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro