Reklama

Grupa Stonewall startuje z trzecim sezonem "Stonewall TV". Co tydzień film z edukacji seksualnej

fot. Karolina Jackowska
fot. Karolina Jackowska

Poruszane będą kolejne tematy.

Grupa Stonewall działająca na rzecz środowiska LGBT+ uruchomiła kanał Stonewall TV na YouTube w 2020 roku. Do tej pory zrealizowano dwa sezony programu z edukacji seksualnej, w którym wyjaśniane są różne seksualne tematy. Czego można się spodziewać po trzecim sezonie?

- Czym są i skąd się biorą fetysze? Czy można mieć zbyt wielu partnerów seksualnych? Czy do seksu z osobami transpłciowymi trzeba podchodzić w jakiś szczególny sposób? Z jakimi problemami borykają się osoby interpłciowe? Dlaczego niektóre osoby mają problem ze znalezieniem miłości? W nowych odcinkach "Stonewall TV" ponownie będzie można wysłuchać rozmów z ekspertami i ekspertkami na tematy związane z szeroko pojętą edukacją seksualną - zapowiada Grupa Stonewall.

W pierwszym odcinku poruszony zostanie temat slut-shamingu, a więc zawstydzania ze względu na liczbę partnerów seksualnych. Gośćmi będą Kasia Koczułap (psycholożka i edukatorka) znana z instagramowego konta kasia_coztymseksem oraz Sonia Nowak (aktywistka i pracownica seksualna).

- W naszych filmach poruszamy zarówno tematy związane z konkretnymi technikami seksualnymi, jak i zagadnienia bardziej teoretyczne i relacyjne. Edukacja seksualna to przede wszystkim wyposażanie ludzi w wiedzę, która ułatwi im wyznaczanie granic i dbanie o własne bezpieczeństwo. To są absolutnie podstawowe kwestie, które powinny przekazywać polskie szkoły. Niestety tak nie jest - mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

Dotychczas w ramach Stonewall TV podejmowano m.in. tematy związane z seksualnością osób transpłciowych, pierwszym razem czy bólem po seksie analnym.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro