Reklama

Port Sołacz coraz bliżej: są nowe wizualizacje, będzie dużo zieleni!

Wizualizacja | fot. EV Architects
Wizualizacja | fot. EV Architects

Obiekt ma zostać otwarty wiosną.

W lutym ubiegłego roku oficjalnie poinformowano, że spółka MTP wynajęła obiekt restauracji z Parku Sołackiego od Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Ma tu działać nie tylko restauracja, ale też butikowy hotel o nazwie "Port Sołacz". Zapowiedziano, że restauracja będzie serwować dania kuchni europejskiej, ale też śródziemnomorskiej. Dodano, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, lokal gastronomiczny zacznie działać jesienią - po niezbędnym remoncie. Później termin przesunięto na koniec roku.

Niestety, nie udało się otworzyć restauracji w ubiegłym roku, ale pracownicy Portu Sołacz zapewniają, że warto czekać na końcowy efekt. Rąbka tajemnicy uchyla też miasto. - Coraz bliżej otwarcia Port Sołacz! Grupa MTP w dawnym "Meridianie" otworzy restaurację i hotel, z których będzie można podziwiać piękno parku Sołackiego. Sporo zadzieje się również wokół samego budynku. Zasadzone zostanie dużo niskiej zieleni, pojawią się nowe ławki, a pobliska aleja parkowa przejdzie remont. Nie możemy się doczekać spacerów w tym miejscu! - poinformowali urzędnicy na profilu miasta na Facebooku.

Miasto zapowiada, że przy obiekcie pojawi się nowa zieleń. - Projekt zagospodarowania tego terenu uwzględnia utworzenie okien widokowych w kierunku ulicy Nad Wierzbakiem, remont alei parkowej i wygospodarowanie większej powierzchni pod zieleń okrywową od północnej części. Natomiast od strony południowej zwiększy się powierzchnia terenów zieleni - pojawią się tam byliny i trawy ozdobne. Usunięty będzie także fragment asfaltu. Dodatkowo zwężony zostanie wjazd do restauracji. Tutaj również zniknie część kostki betonowej na rzecz roślin. Pojawią się też nowe ławki - tłumaczą urzędnicy.


Nie podano jeszcze konkretnej daty otwarcia obiektu, ale jakiś czas temu podano, że otwarcie odbędzie się wiosną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro