Reklama
Reklama

Ponad 10 mln. zł na porządki w mieście. Sprzęt wyjechał na ulice

fot. ZDM
fot. ZDM

W Poznaniu zakwitły pierwsze rośliny cebulowe. Dlatego ruszyło też sprzątanie jezdni, dróg dla rowerów i chodników.

Choć możliwe są jeszcze przymrozki, to jednak przyroda budzi się do życia. Dlatego też ściągamy osłony z koron młodszych drzew i maty chroniące niższe roślinny z pasa drogowego przed aerozolem solnym w okresie zimy. Tam gdzie posadzone są roślinny cebulowe można już podziwiać pierwsze kwiaty. Krokusy zakwitły między innymi na ul. Dolina i Kościuszki, a irysy na rynku Łazarskim - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Trwa także pozimowe czyszczenie ulic. Głównie z piasku, który pozostał po usuwaniu skutków zimy. Jako pierwsze oczyszczane są ulice w centrum oraz główne ciągi komunikacyjne. Następnie oczyszczarki przejadą do kolejnych części miasta. W pierwszej kolejności posprzątane zostaną ulice na długości około 500 kilometrów, 900 tysięcy metrów kwadratowych chodników i ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania. Do tego ponad 130 kilometrów dróg dla rowerów - dodaje rzeczniczka.

Natomiast od połowy kwietnia rozpoczniemy natomiast systematyczne tzw. letnie oczyszczanie ulic, tak by raz na dwa tygodnie uprzątnięte było ponad 200 kilometrów nawierzchni. Jezdnie, drogi rowerowe mniej uczęszczane, znajdujące się na peryferiach miasta będą sprzątane doraźnie - kończy.

W tym roku na oczyszczanie poznańskich ulic przeznaczonych jest około 10,5 milionów złotych.

Zgłoszenia dotyczące sprzątania ulic są przyjmowane pod adresem: [email protected] i poprzez aplikację Smart City.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro