Reklama
Reklama

Pędził kabrioletem przez Leszno uciekając przed policją. "Policyjny prędkościomierz momentami wskazywał aż 150 km/h"

fot. policja
fot. policja

Wszystko rozgrywało się w sobotę około 14.00.

Zaczęło się od bocznego poślizgu, w jaki wprowadził swój pojazd kierowca mercedesa na ulicy Zielonej w Lesznie. Zauważyli to policjanci patrolujący centrum i używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych nakazali kierowcy zatrzymanie się. Kierowca jednak zamiast się zatrzymać zaczął uciekać.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ruszył Alejami Jana Pawła II, gdzie na wysokości ul. Leszczyńskich nie zastosował się do wyświetlanego na sygnalizatorze czerwonego światła. - Następnie kierowca skręcił w Aleje Krasińskiego, tam z dużą prędkością uciekał przed policyjnym radiowozem, nie zważając na osoby znajdujące się w rejonie ruchliwego przejścia dla pieszych na wysokości poczty. Na skrzyżowaniu z ul. Marcinkowskiego kierowca pojechał na wprost w kierunku ul. Śniadeckich korzystając z prawego pasa ruchu przeznaczonego do jazdy w prawo. Z nadmierną prędkością poruszał się ulicami Zacisze i Narutowicza, nie zważając na skrzyżowania, znaki drogowe i przejścia dla pieszych. Policyjny prędkościomierz momentami wskazywał aż 150 km/h. Ostatecznie pojazd zatrzymał się na ul. Ofiar Katynia, gdzie kierowca zaczął uciekać przed policjantami pieszo, jednak w trakcie ucieczki został zatrzymany - wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Szybko okazało się, że za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy, ale za to ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. - Odpowie za przestępstwa niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz niestosowania się do postanowienia sądowego. Jednak po dokładnej analizie materiału, policjanci z referatu ds wykroczeń dodatkowo ogłoszą 24-latkowi zarzuty popełnienia kilku wykroczeń. Póki co mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro