Reklama

Tak wygląda przebudowane rondo Rataje: kierowcy mogą korzystać już ze wszystkich pasów ruchu!

fot. PIM
fot. PIM

Na zakończenie przebudowy ronda z niecierpliwością czekają setki kierowców.

Od poniedziałku, zgodnie z zapowiedziami, kierowcy mogą już korzystać ze wszystkich pasów ruchu na rondzie, a także na przebudowanym odcinku Krzywoustego pomiędzy rondem i mostem Królowej Jadwigi. Udostępniono też zamknięty dotychczas pas ruchu na dojeździe do ronda od strony Kórnika, którym można przejechać przez rondo na wprost. - W efekcie zmian wprowadzonych podczas przebudowy kierowcy zyskali więcej pasów ruchu. Wjazd na rondo z trzech stron umożliwiają po cztery pasy, a od ul. Jana Pawła II - pięć - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

PIM apelują do kierowców o zwracanie uwagi na znaki. Obowiązują te pionowe - oznakowanie poziome zostanie wykonane wkrótce. Testowana jest tu sygnalizacja świetlna. Niedostępny jest jedynie wewnętrzny pas ruchu, po którym docelowo poruszać się będą autobusy. Po rondzie nie mogą też jeszcze jeździć ciężarówki. - Stałą organizację ruchu wprowadzono także na moście Królowej Jadwigi, gdzie do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w obu kierunkach - dodają.

Na początku kwietnia pasażerowie będą mogli korzystać z przystanków Serafitek i Rondo Rataje (na ulicy Krzywoustego przed rondem od strony mostu). Przed wykonawcą jeszcze położenie ostatnich odcinków nawierzchni nowych dróg rowerowych między mostem i rondem. - Wiosną wykonywane będą jeszcze roboty, które nie wymagają zmian organizacji ruchu, takie jak np. nasadzenia zieleni, prace teletechniczne i wykończeniowe.

Cała inwestycja, wraz z odbiorami ma się zakończyć wiosną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro