Reklama

Putin na wiecu w luksusowej kurtce za ponad 50 tysięcy złotych. Producent odcina się od sprawy

Władimir Putin w trakcie moskiewskiego wiecu | fot. PAP/EPA
Władimir Putin w trakcie moskiewskiego wiecu | fot. PAP/EPA

Władimir Putin w piątek, podczas wiecu propagandowego w Moskwie, wystąpił w kurtce marki Loro Piana.

Jak podają zagraniczne media, kurtka prezydenta Rosji kosztuje około 12 tysięcy euro, a więc mniej więcej 1,5 mln rubli. W przeliczeniu na złotówki to około 60 tysięcy złotych. Przeciętny Rosjanin na taką kurtkę musiałby pracować 2 lata. Agencja ANSA rozmawiała z szefem marki Loro Piana. Pier Luigi Loro Piana przyznał, że po inwazji Rosji na Ukrainę, jego firma wstrzymała dostawy towaru do Rosji, a także wspiera Ukraińców.

Brytyjski The Telegraph zwrócił uwagę, że Putin na wiecu miał na sobie nie tylko drogą kurtkę. Pod kurtką miał jasny golf, który zdaniem brytyjskich dziennikarzy kosztuje około 3200 funtów (mniej więcej 18 tysięcy złotych). Zdaniem byłego polskiego antyterrorysty Jerzego Dziewulskiego, Putin miał też na sobie kamizelkę kuloodporną. Ma ona być standardowym elementem jego garderoby, gdy przemawia przed tłumem.

Przypomnijmy, że piątkowe wydarzenie odbyło się w ósmą rocznice aneksji Krymu (Rosja twierdzi, że jest to "zjednoczenie Krymu z Rosją"). Przemówienie prezydenta zostało nagle przerwane, a zamiast Putina widzowie rosyjskiej telewizji mogli wysłuchać propagandowych pieśni. Tłumaczono to później usterką techniczną.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
44.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro