Reklama

Ławica: koniec z bezpłatnym podwiezieniem pasażera pod drzwi terminala. Teraz trzeba będzie podejść

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik / archiwum
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik / archiwum

Lotnisko Ławica zapowiada, że wkrótce zmieni się układ komunikacyjny w rejonie obiektu.

- Wkrótce, istotnie zmieniamy nasz układ komunikacyjny. Wprowadzamy dla Was CAŁKOWICIE BEZPŁATNĄ STREFE PARKOWANIA - informuje Lotnisko Ławica. Wyznaczono nowe miejsce dla strefy Kiss&Fly, znajdujące się w odległości około 100 metrów od terminala lotniska. Dotychczasowa strefa bezpłatnego dowozu pasażerów w ramach Kiss&Fly znajduje się tuż przy drzwiach terminala.

- Dotychczasowa strefa Kiss&Fly przy budynku Portu staje się PŁATNĄ STREFĄ - zapowiada lotnisko. - Opłata za postój to 5 zł do 10 minut. Wjazd do płatnej strefy, to dotychczasowy główny wjazd na lotnisko. Sprawdzajcie przed wjazdem zasięg tej strefy - apeluje.

Oznacza to, że teraz osoby odwożące pasażera na lotnisko, które nie chcą płacić za wjazd, będą musiały wjechać na inny parking wjazdem tuż za stacją BP. Tam wyznaczona zostanie strefa Kiss&Fly, na której opłaty nie będą pobierane. Ławica podaje, że strefa znajduje się w odległości 100 metrów od budynku, a dojście do terminala zajmuje 2 minuty. Wjechanie na teren lotniska obecnym wjazdem będzie natomiast wiązało się z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości co najmniej 5 złotych. 5 złotych to najniższa opłata - umożliwiająca przebywanie na terenie do 10 minut.

Lotnisko nie podało jeszcze, kiedy zmiany wejdą w życie. Prawdopodobnie nastąpi to już w kwietniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro