Reklama
Reklama

Cafe La Ruina i Raj znika z mapy Poznania

fot. Cafe La Ruina i Raj / FB
fot. Cafe La Ruina i Raj / FB

Po tym, jak w ubiegłym roku byli pracownicy oskarżyli szefostwo o mobbing i złe traktowanie, miejsce znika na stałe.

W kwietniu ubiegłego roku w sieci wybuchła afera, o której mówiło się nie tylko w Poznaniu. W internecie krążyć zaczęły relacje rzekomych byłych pracowników Cafe La Ruina i Raj - miejsca uznawanego w Poznaniu za kultowe. Z relacji byłych pracowników wynikało, że nie traktowano ich w tym miejscu dobrze.

Opisy trafiły do internetu za pośrednictwem użytkowniczki Instagrama, która zachęciła internautów do podzielenia się historiami o "pracodawcach - patusiarzach". Skarżono się na wiele miejsc w Polsce, a jednym z nich była właśnie poznańska La Ruina. W wiadomościach od "byłych pracowników" można było przeczytać, że pracownicy nie otrzymują tam umowy o pracę. Muszą pracować na umowie zleceniu z najniższą stawką. "Resztę" mają dostawać pod stołem. Ale nie były to jedyne zarzuty. Byli pracownicy skarżyli się na mobbing i na pracę po 15, a nawet 17 godzin dziennie nawet przez 5 - 7 dni ciągiem. Były też oskarżenia o "obmacywanie dziewcząt w czasie pracy" i zastraszanie. Jedna z pracownic twierdzi, że przyszła do pracy ze zwolnieniem lekarskim od psychiatry , bo nie wytrzymywała atmosfery w lokalu i właściciele ją... wyśmiali. Mieli powiedzieć, że nie wierzą w depresję i ją zwolnili.

Po tym, jak w sieci zaczęło huczeć o tym, co rzekomo działo się w lokalu, właściciele wydali oświadczenie, w którym przyznali, że nie pozostaje im nic innego jak "pochylić się nad popełnionymi błędami". Przeprosili za rozczarowanie i nadszarpnięte zaufanie. Ostatecznie z Facebooka zniknął profil La Ruiny, a właściciele wyjechali z Poznania i otworzyli lokal w Kopenhadze, gdzie obecnie mieszkają.

Cafe La Ruina i Raj funkcjonuje nadal, ale już wiadomo, że jedynie do końca marca. Poinformowano o tym na facebookowym profilu Gotuyam Local. - Nasza załoga się poważnie powiększa i od 1 kwietnia będziemy dla Was nadawać również z ulicy Święty Marcin 34/36. Do końca marca jest tu wciąż pewne legendarne miejsce, z którym jesteśmy związani od lat. Teraz jeszcze bardziej bo wjeżdżamy tam na pełnej i przejmujemy stery po Monice i Janie. To nie będzie już 'La Ruina i Raj', ale pójdziemy mocno ich śladem i będziemy Was karmić kuchnią naszych podróży skupioną głównie na azjatyckim streetfoodzie. Będą nowości, hity i sprawdzone szlagiery. Będzie alko i egzotyczne napitki. Będzie muzyka i fajni ludzie. Będzie Wam z Nami dobrze - zapowiedziano.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro