Reklama
Reklama

Śnieżycowy Jar znowu dostępny w weekend: "Obecnie kwitną niemal wszystkie rośliny w rezerwacie"

fot. Nadleśnictwo Łopuchówko
fot. Nadleśnictwo Łopuchówko

W sobotę i niedzielę rezerwat będzie ponownie dostępny dla zwiedzających.

Jak podkreśla Nadleśnictwo Łopuchówku, Śnieżycowy Jar jest najdalej wysuniętą na północ tak dużą populacją śnieżycy wiosennej w naszym kraju. Przeważnie roślina ta występuje w górach. W Wielkopolsce pojawiła się prawdopodobnie za sprawą człowieka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Stopniowa poprawa pogody i dodatnie temperatury sprawiły, że w rezerwacie pojawia się coraz więcej kwitnących śnieżyc. Największa ich liczba znajduje się przy brzegu płynącego tam cieku. Obecnie kwitną niemal wszystkie rośliny w rezerwacie. Minusem ocieplenia jest tworzenie się dość błotnistego gruntu na ścieżkach. Prosimy pamiętać o dobraniu stroju, a zwłaszcza butów do warunków panujących w rezerwacie - apelują leśnicy.

- Przypominamy także o zakazie schodzenia ze ścieżki. Na przestrzeni lat obserwujemy stopniowe odsuwanie się śnieżycy od kładki związane z ruchem turystycznym. Przestrzeganie wspomnianej zasady ułatwi nam zatrzymanie tego procesu - dodają.

Wszelkie informacje dostępne są TUTAJ.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro