Reklama

Afera w Urzędzie Marszałkowskim. Zwolniono trzech pracowników, jest zawiadomienie do prokuratury

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Włodzimierz Hoppel

Chodzi o kampanię przeciwdziałania alkoholizmowi.

Sprawę jako pierwsza opisała Gazeta Wyborcza. Z jej ustaleń wynika, że pracę straciło trzech pracowników Departamentu Zdrowia, w tym jego szef. Powód? Wybór firmy, która na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego miała przygotować kampanię edukacyjną na temat przeciwdziałania alkoholizmowi. Z ustaleń GW wynika, że od początku jedna z firm była faworyzowana.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Marszałek Marek Woźniak w tym tygodniu skierował do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Wcześniej w urzędzie przeprowadzono kontrolę, w trakcie której wykryto szereg nieprawidłowości w postępowaniu dotyczącym wyboru wykonawcy kampanii. Urząd Marszałkowski potwierdza, że zwolniono trzech pracowników w trybie pilnym, ale nie precyzuje o jakich pracowników chodzi. Mieli oni przekroczyć uprawnienia, nie dopełnić obowiązków oraz poświadczać nieprawdę w dokumentach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro