Reklama
Reklama

Zmiany w Miejskim Punkcie Pomocy dla uchodźców. Będą konsultacje z psychologiem i nauka polskiego

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Pomoc otrzymało tu już 2500 osób.

Miasto uruchomiło punkt pomocy przy ulicy Bukowskiej 27/29. Organizacja punktu się zmieni. - Już w kwietniu w Miejskim Punkcie Pomocy zorganizowany zostanie punkt informacyjny. Będzie można tam znaleźć wsparcie psychologiczne, prawne, skorzystać z lekcji języka polskiego oraz wziąć udział w zajęciach i warsztatach związanych z wyzwaniami, jakie czekają osoby w kryzysie uchodźczym - wyjaśniają urzędnicy.

To nie koniec zmian. Od poniedziałku, 21 marca, punkt będzie wydawać potrzebującym artykuły żywnościowe i higieniczne. Tym samym nie będzie tu można przynosić leków, kocy, pościeli, kołder, poduszek i innych przedmiotów o większym gabarycie.

Co można przynosić? Punkt działa od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 18.00, a w soboty od 10.00 do 15.00. Zostawiać w nim można: makaron lub ryż/kasza, kawa, herbata, produkty do smarowania chleba/konserwy, produkty błyskawiczne, przekąski (słodkie/słone), szampon, żel pod prysznic, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, dezodorant, krem/balsam, mydło, chusteczki nawilżające. Większe dostawy można zgłaszać telefonicznie pod nr tel.: 885 953 367.

- Pościel, koce, kołdry, poduszki oraz większe dary cały czas można przekazywać do punktu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (hala nr 4, czynne od pn. do pt. w godz. 12-19, w sobotę w godz. 10-16). Do magazynu na MTP można także oddawać leki, również te dostępne na receptę. Są one na miejscu sprawdzane przez farmaceutów. Punkt na Targach nie przyjmuje obecnie odzieży, za wyjątkiem dostaw nowych ubrań - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro