Reklama

Dwudziestka - szkoła w sercu Rataj

Dwudziestka - szkoła w sercu Rataj - to miejsce, które łączy pokolenia i ludzi o różnych pasjach. Wyróżnia się przede wszystkim nowoczesną edukacją i indywidualnym podejściem do ucznia. Każde dziecko jest wyjątkową niepowtarzalną osobowością, której chcemy pomóc odnaleźć swój potencjał, pasje, talenty oraz towarzyszyć jej w nauce samodzielności i odpowiedzialności.

Dwudziestka tętni życiem, czego symbolem jest soczysta zieleń na fasadzie budynku. Posiadamy doskonałą infrastrukturę zewnętrzną: duży, nowoczesny plac zabaw, boisko ze sztuczną nawierzchnią, tartanową bieżnię i skocznię do skoku w dal.

Uczymy w nowocześnie wyposażonych salach lekcyjnych i pracowniach przedmiotowych. Zapewniamy powszechny dostęp do nowoczesnej technologii informatycznej: tablice interaktywne, roboty, ozoboty, długopisy 3D, drukarka 3D, tablety graficzne.

Oferujemy jednozmianowość i mało liczne klasy. W odpowiedzi na prośby Rodziców, tworzymy klasy z grup przedszkolnych, co zmniejsza stres dziecka związany ze zmianą otoczenia.

Przestrzeń szkolną dostosowujemy do wieku uczniów. Klasy najmłodsze mają wydzieloną strefę na parterze z szatnią i miejscem na posiłki. Uczymy przez działanie: dużo śpiewamy, tańczymy, wycinamy, doświadczamy, chodzimy na wycieczki, gramy na instrumentach. Od klasy pierwszej dzieci mają zajęcia komputerowe w pracowni informatycznej. Uczą się kodowania i programowania, korzystają z długopisów 3D i drukarki 3D. W klasie drugiej wprowadziliśmy szachy jako dodatkowy przedmiot nauczania, aby rozwijać pamięć, koncentrację, logiczne myślenie. Pasję gry w szachy można rozwijać w kolejnych latach na zajęciach koła szachowego. Trzecioklasiści mają dodatkową godzinę języka angielskiego, uczą się według autorskiego programu "Creative English", w klasach starszych realizują projekty dydaktyczne wspólnie z Wydziałem Anglistyki UAM. Uczniowie klas 2-3 biorą udział w nauce pływania.

Po lekcjach dzieci przebywają w świetlicy, podzielonej na grupy wiekowe. Mogą tam zjeść ciepły obiad, a także wziąć udział w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych: robotyki, języka angielskiego, w kole turystycznym, origami czy zajęciach plastycznych.

Kolejny etap edukacyjny daje możliwość dalszego rozwoju swoich zainteresowań, np. programowanie, robotyka. Uczniowie piszą programy w języku Scrach, programują mBoty, poszerzają swoje umiejętności programistyczne i wiedzę mechatroniczną, biorą udział w zajęciach mModelowania, obsługują długopisy 3D, tworzą obiekty przestrzenne i projekty 3D, drukują na drukarce 3D.

Można wybrać naukę w klasie sportowej, gdzie pod czujnym okiem trenera - dwukrotnego olimpijczyka - uczniowie trenują lekkoatletykę osiągając wyniki na miarę mistrza Wielkopolski i Polski.

Umiejętności językowe doskonalimy na obozach językowych organizowanych w ramach programu Euroweek. Od klasy siódmej można uczyć się języka hiszpańskiego lub niemieckiego.

Nauczyciele Dwudziestki są wrażliwi i uważni, stąd żaden uczeń nie jest anonimowy. Specjaliści szkolni: psycholog, pedagog, logopeda, surdopedagog, tyflopedagog, fizjoterapeuta dbają o wszechstronny rozwój każdego ucznia, zapewniają wysoki poziom opieki psychologiczno - pedagogicznej, która udzielana jest uczniom podczas bieżącej pracy na lekcjach oraz w formie zajęć specjalistycznych: korekcyjno - kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno - społeczne i innych o charakterze terapeutycznym.

Na każdym poziomie tworzymy klasę integracyjną, w której spotykają się dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych. Uwrażliwiamy je na akceptację i pomoc rówieśniczą.

Zapewniamy właściwą atmosferę i optymalne warunki rozwoju.

W szkole prężnie działa Wolontariat oraz Samorząd Uczniowski, a liczne akcje charytatywne uczą empatii i wrażliwości. Oprócz tych cech Absolwent Dwudziestki może pochwalić się wysokimi wynikami na egzaminach zewnętrznych oraz sukcesami w konkursach przedmiotowych. Wśród naszych uczniów mamy laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, konkursów programistycznych, informatycznych oraz językowych. Nasi uczniowie co roku otrzymują prestiżową Nagrodę Miasta Poznania za wybitne osiągnięcia sportowe.

W czasie pandemii szkoła bardzo szybko zorganizowała nauczanie zdalne. Uczniowie mogą korzystać ze szkolnego sprzętu, wypożyczyć go do domu lub przyjść do szkoły i pod opieką nauczycieli uczestniczyć w zajęciach, a przy okazji zjeść ciepły posiłek lub zwyczajnie pobyć.

Jeśli szukacie Państwo miejsca, gdzie Wasze Dziecko znajdzie wysoki poziom edukacji, ale także pomoc i wparcie, znajduje się ono w sercu Rataj.

Dwudziestka to szkoła: nowoczesnej edukacji, kompetentnego i zmotywowanego nauczyciela, miejsce kreowania postaw, pasji i talentów.


Szkoła Podstawowa nr 20 im. Stefana Batorego,
Osiedle Rzeczypospolitej 44 Poznań 61-395
www.sp20.pl tel. 61 877 56 31

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
9.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro