Reklama
Reklama

Historyczny sukces Polki: została Miss Świata!

fot. Miss World / FB
fot. Miss World / FB

Po 33 latach od zdobycia tytułu przez Anetę Kręglicką, najpiękniejszą kobietą świata ponownie została Polka.

Karolina Bielawska jest łodzianką i w 2019 roku zdobyła tytuł Miss Polonia. W tym roku skończy 23 lata. Ma 179 centymetrów wzrostu i studiuje na Politechnice Łódzkiej. Na koncie ma już licencjat, teraz zdobywa tytuł magistra, ale nie chce na tym zakończyć edukacji - chce zdobyć tytuł doktora. Chciałaby w przyszłości zostać mówcą motywacyjnym. Łodzianka udziela się charytatywnie i pomaga m.in. bezdomnym w ramach "Zupy na Pietrynie".

- Gdy usłyszałam swoje imię, byłam w szoku. Wciąż nie mogę w to uwierzyć. Jestem zaszczycona, że mogę nosić koronę Miss Świata i nie mogę się doczekać, by zacząć pracować. Będę pamiętać to, co stało się w Puerto Rico do końca życia - skomentowała tuż po otrzymaniu tytułu Bielawska.

W konkursie finałowym, który musiał zostać przełożony z grudnia na marzec ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną, udział wzięło 40 półfinalistek. I wicemiss została Amerykanka Shree Saini, a II wicemiss Olivia Yace z Wybrzeża Kości Słoniowej. Polka jest 70. Miss Świata w historii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro