Reklama
Reklama

Zmowa przetargowa w Agencji Mienia Wojskowego. Zatrzymania także w Poznaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CBA

Zarzuty postawiono pięciu osobom.

To kolejne pięć osób, którym postawiono zarzuty w związku ze śledztwem dotyczącym zmowy przetargowej. Chodzi o publiczne przetargi na sprzedaż rzeczy ruchomych niekoncesjonowanych oraz odpadów organizowanych przez Oddziały Regionalne Agencji Mienia Wojskowego. - W toku prowadzonych czynności ujawniono szereg nieprawidłowości związanych z wpływaniem na rozstrzygnięcia prowadzonych przetargów - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.

- Wśród podejrzanych znalazło się troje pracowników (kierownik i dwóch specjalistów) działów ds. Gospodarowania Mieniem Ruchomym Oddziałów Regionalnych Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy, Warszawie i Poznaniu, którzy ujawnili dane dotyczące postępowań przetargowych stanowiące tajemnice służbową oraz dwóch przedsiębiorców biorących udział w zmowach przetargowych - dodaje.

Podejrzanym postawiono zarzuty w Wydziale do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - W toku śledztwa zarzuty usłyszało już 12 osób. Prokurator zastosował wobec części z nich wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji połączonych z zakazem kontaktowania się z współpodejrzanymi, a także poręczenia majątkowego w kwotach 20 lub 10 tysięcy złotych.

Podejrzanym grozi do 3 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
17℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
28.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro