Reklama

Białorusini i Rosjanie bez zezwoleń na wielkopolskich drogach

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

Jak informują inspektorzy WITD przewoźnicy z Rosji i Białorusi coraz częściej próbują obchodzić przepisy, nieprawidłowo wypełniając dokumenty zezwalające na międzynarodowy przewóz drogowy.

Tylko w ostatni weekend Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu przeprowadził akcję sprawdzania zezwoleń na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy na terytorium RP.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Przez dwa dni od godziny 10:00 do 23:00 inspektorzy z Gniezna, Poznania, Piły, Leszna i Ostrowa Wielkopolskiego skontrolowali na autostradzie A2 i drodze krajowej numer 92 w sumie 134 pojazdy - informują przedstawiciele WITD w Poznaniu. W sobotę nspektorzy z Piły odkryli u przewoźników z Rosji i Białorusi zezwolenia wypełnione nieprawidłowo, co oznaczało w świetle obowiązujących przepisów brak zezwoleń. Pierwszy przewoził sadzonki roślin, a drugi olej przekładniowy ATF do skrzyń automatycznych. Wobec przewoźników zostaną wszczęte postępowania administracyjne - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro