Reklama

Morawiecki i Kaczyński w Kijowie. "Musimy jak najszybciej zatrzymać tragedię"

fot. Mateusz Morawiecki / FB

Zgodnie z zapowiedzią premier Mateusz Morawiecki wraz z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim oraz premierami Czech i Słowenii dotarli we wtorek do Kijowa. W planach jest spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ta wojna to wynik działań okrutnego tyrana, który atakuje bezbronnych cywili, bombarduje miasta i szpitale na Ukrainie! - napisał na portalu społecznościowym premier Morawicki.
W jej wyniku świat stracił poczucie bezpieczeństwa, a niewinni ludzie giną i tracą dorobek całego życia. Musimy jak najszybciej zatrzymać tragedię, która dzieje się na Wschodzie. To dlatego, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierami Petr Fiala i Janez Jansa, jesteśmy w Kijowie
- dodał.


Jak rano informował rzecznik rządu wyjazd zorganizowany został w porozumieniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Celem wizyty jest potwierdzenie jednoznacznego poparcia całej Unii Europejskiej dla suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz przedstawienie szerokiego pakietu wsparcia dla państwa i społeczeństwa ukraińskiego - przekazał Piotr Müller.

Decyzje dotyczące wyjazdu miały zapaść na szczycie Rady Europejskiej w Wersalu.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal skomentował dzisiejszą wizytę, że to "odwaga prawdziwych przyjaciół Ukrainy".Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro