Reklama
Reklama

Złotowska: droga rowerowa z poślizgiem

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Miała być w ubiegłym roku, ale są przesunięcia w harmonogramie.

W czerwcu ubiegłego roku ruszyła budowa drogi rowerowej i chodnika przy ulicy Złotowskiej. Chodzi o odcinek pomiędzy Rezedową i Miastkowską, a więc w sumie o około 1,7 kilometra ścieżki dla rowerzystów. Początkowo zakładano, że prace zakończą się w 2021 roku, ale tak się nie stało.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Proszę o zainteresowanie się tempem budowy a właściwie brakiem tempa (od jakiegoś czasu nic się nie dzieje) na budowie ścieżki pieszo-rowerowej przy ulicy Złotowskiej. Prace miały być zakończone do końca IV kwartału 2021 - napisał do nas Czytelnik.

Poznańskie Inwestycje Miejskie wyjaśniają, że większość robót już przeprowadzono. Jest jednak "ale". - Podczas prac wystąpiła konieczność aktualizacji projektu w zakresie odwodnienia na odcinku między rondem na granicy Poznania i Skórzewa a przystankiem Złotowska Działki. Wiązało się to z przygotowaniem dodatkowego opracowania projektu zamiennego przez wykonawcę i dokonaniem uzgodnień m.in. z Aquanetem - tłumaczy Maja Chłopocka-Nowak z PIM. Oznacza to przesunięcie terminu ukończenia prac. Obecnie planowany termin ukończenia inwestycji to drugi kwartał 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
99.05 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro