Reklama

Złotowska: droga rowerowa z poślizgiem

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Miała być w ubiegłym roku, ale są przesunięcia w harmonogramie.

W czerwcu ubiegłego roku ruszyła budowa drogi rowerowej i chodnika przy ulicy Złotowskiej. Chodzi o odcinek pomiędzy Rezedową i Miastkowską, a więc w sumie o około 1,7 kilometra ścieżki dla rowerzystów. Początkowo zakładano, że prace zakończą się w 2021 roku, ale tak się nie stało.

- Proszę o zainteresowanie się tempem budowy a właściwie brakiem tempa (od jakiegoś czasu nic się nie dzieje) na budowie ścieżki pieszo-rowerowej przy ulicy Złotowskiej. Prace miały być zakończone do końca IV kwartału 2021 - napisał do nas Czytelnik.

Poznańskie Inwestycje Miejskie wyjaśniają, że większość robót już przeprowadzono. Jest jednak "ale". - Podczas prac wystąpiła konieczność aktualizacji projektu w zakresie odwodnienia na odcinku między rondem na granicy Poznania i Skórzewa a przystankiem Złotowska Działki. Wiązało się to z przygotowaniem dodatkowego opracowania projektu zamiennego przez wykonawcę i dokonaniem uzgodnień m.in. z Aquanetem - tłumaczy Maja Chłopocka-Nowak z PIM. Oznacza to przesunięcie terminu ukończenia prac. Obecnie planowany termin ukończenia inwestycji to drugi kwartał 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro