Reklama
Reklama

Wbiegła na plan rosyjskiej telewizji i przekonywała, żeby nie wierzyć w propagandę kremlowską

fot. Steve Rosenberg/Twitter

O wydarzeniu poinformował w mediach społecznościowych redaktor BBC News Steve Rosenberg.

Opublikował zrzut ekranu z wieczornych wiadomości pierwszego kanału rosyjskiej telewizji. Na zdjęciu widać, jak kobieta wbiegła do studia z plakatem, na którym było napisane: "No ware. Nie wierzcie w propagandę. Okłamują was tutaj".

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Kobieta miała już wcześniej skrytykować kremlowską propagandę. Zanim przerwała transmisję na żywo nagrała krótki filmik, w którym powiedziała między innymi o tym, że jej mama jest Rosjanką, a tata Ukraińcem i nigdy nie byli dla siebie wrogami.

Julia Davis, felietonistka i rosyjski analityk mediów poinformowała, że kobieta, która przerwała transmisję w rosyjskiej telewizji została aresztowana przez policję.

- TASS mówi, że Marina Ovsyannikova została zatrzymana przez policję. Jest przesłuchiwana. Rosyjskie media państwowe twierdzą, że stoją przed nią zarzuty administracyjne, ale nie ufam ani Kremlowi, ani jego rzecznikom. Módlcie się o bezpieczeństwo Mariny - napisała na Twitterze Julia Davis.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro