Włamał się do posiadłości córki Putina i wystawił ukraińską flagę. Zaprosił do willi uchodźców

fot. UkrainaŚwiat/Twitter

Chodzi o posiadłość należącą do Jekatieriny Tichonowej.

Jej willa znajduje się we francuskim mieście Biarritz. Jak podaje serwis informacyjny "Ukraina Świat", aktywista Pierre Afner włamał się do posiadłości córki Władimira Putina i zmienił tam zamki. Wystawił również przed wejściem do budynku ukraińską flagę i zaprosił ukraińskich uchodźców. Powiedział, że willa jest gotowa na przyjęcie ofiar putinowskiego reżimu. Wiadomość ta obiegła media społecznościowe, gdzie opublikowano nagranie, jak aktywista wystawia przed willą ukraińską flagę. Willa posiada osiem sypialni i trzy łazienki.

Co ciekawe, aktywista znalazł w posiadłości dokumenty należące do byłego zięcia Putina Kirilla Szamałowa, opublikował je w mediach społecznościowych. Wśród dokumentów znalazło się francuskie tłumaczenie rachunku za prąd dotyczące rejestracji w Moskwie. Jak sugeruje serwis informacyjny "The Insider" - Takie dokumenty mogły być potrzebne do otwarcia rachunku bankowego we Francji, zakupu samej willi itp. Znaleziono również pełnomocnictwo z 2009 roku wystawione przez Gennadija Timczenkę obywatela Finlandii na nazwisko Francoise Duchosala, który miał być odpowiedzialny za remont willi.

Według ustaleń "The Insider" willa Szamalowa nie jest jedynym pałacem Putina w Biarritz - Radio Europe 1, powołując się na francuskie służby wywiadowcze, opublikowało informację, że w 1996 roku kupił on dawną willę Strawińskiego, znajdującą się przy rue de la Fregate 9, również w Biarritz. W Biarritz znajduje się trzecia willa związana z Putinem, to dom jego byłej żony, który obecnie należy do jej nowego męża, Artura Ocheretnego. Po wybuchu wojny aktywiści pomalowali ściany willi na kolory ukraińskiej flagi - podało "The Insider".


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
26.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro