Reklama
Reklama

Czwarta dawka szczepionki przeciw Covid-19 konieczna według szefa Pfizera

Zdjęcie ilustracyjne | fot. torstensimon / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. torstensimon / pixabay.com

Ma zapewnić ochronę i umożliwić zwalczenie pandemii.

Jak podaje money.pl, Albert Bourla, prezes Pfizera był gościem w amerykańskiej stacji CBS. Zapytano go między innymi konieczność przyjęcia czwartej dawki szczepionki przeciwko Covid-19. Szef koncernu przyznał, że trzecia (przypominająca) dawka szczepionki zapewnia dobrą ochronę przed zgonem czy hospitalizacją. Ale jego zdaniem przyjęcie czwartej dawki będzie konieczne, bo wcześniejsze szczepionki nie ochronią nas przed samą infekcją, a pojawić się mogą kolejne warianty koronawirusa, które podobnie jak Omikron mogą omijać ochronę immunologiczną zapewnioną przez dotychczasowe szczepienia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Portal przypomina, że rok 2022 może być rekordowym dla Pfizera. Koncern ogłosił, że spodziewa się wpływów na poziomie 100 miliardów dolarów, z czego nieco ponad połowa pochodzić ma z walki z koronawirusem. Może to być najlepszy rok firmy w jej historii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
74.27 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro