Reklama

Kolejne zatrzymania w sprawie gangu okradającego pasażerów pociągów. Wśród zatrzymanych konduktorzy

Akcja z ubiegłego roku | fot. CBŚP
Akcja z ubiegłego roku | fot. CBŚP

Gang działał m.in. na trasach prowadzących przez nasz region.

W listopadzie ubiegłego roku pisaliśmy o zatrzymaniu 7 osób w związku z okradaniem pasażerów pociągów w różnych rejonach Polski. Akcję przeprowadziło Centralne Biuro Śledcze Policji, Straż Ochrona Kolei pod nadzorem prokuratury i we współpracy z przewoźnikiem. Okazało się, że kradzieży dokonywano w pociągach na trasach Świnoujście - Przemyśl, Świnoujście - Warszawa i Zielona Góra - Warszawa, a więc również tych kursujących przez Poznań. Pasażerowie zasypiali, a gang ich okradał. Zdarzało się, że sprawcy najpierw upijali swoje ofiary, a nawet dosypywali im do alkoholu środki usypiające. Okradano głównie obcokrajowców.

CBŚP w poniedziałek poinformowało, że w związku z tą sprawą zatrzymano 13 kolejnych osób, a jedną doprowadzono z zakładu karnego. Akcja miała miejsce na terenie województw: zachodnio-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego. - W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie 10 osobom przedstawiono zarzuty dotyczące przyjmowania w związku z pełnieniem funkcji publicznej od członków grupy przestępczej korzyści majątkowych, w zamian za umożliwienie im dokonywania kradzieży, kradzieży zuchwałych w pociągach dalekobieżnych na szkodę podróżnych. Ponadto dwie zatrzymane osoby usłyszały zarzut pomocnictwa popełniania kradzieży, a kolejne dwie zarzut poplecznictwa - informuje CBŚP. Wśród zatrzymanych mają być m.in. konduktorzy oraz kierownicy pociągów, którzy mieli dostawać po kilka tysięcy złotych za umożliwienie działania gangowi.

Osoby, które padły ofiarą kradzieży w pociągach dalekobieżnych, które nie zgłosiły tego policji, proszone są o kontakt z CBŚP pod numerem (+48) 477 218 984.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro