Reklama

Kontrola lokali użytkowych NIK: Poznań bez większych uchybień

Poznańska delegatura NIK podała wczoraj do wiadomości wyniki kontroli jaką przeprowadziła na terenie wielkopolskich gmin.Przez dwa lata kontrolowano lokale użytkowe. Na terenie Poznania nie wykryto większych uchybień. Niestety, inne gminy nie osiągnęły zadowalających rezultatów.

Podczas kontroli, która objęła 10 gminsprawdzano wiedzę urzędów na temat posiadanych przez gminy lokali użytkowych. Aż 7 z 10 okręgów nie potrafiło podać informacji na temat ilości posiadanych lokali, a także ich powierzchni. 5 gmin wynajmowało swoje lokale użytkowe nie dbając owłasny interes prawny i finansowy. Gminy, w których sytuacja była najgorsza to Gniezno, Swarzędz, Ostrów Wielkopolski i Śrem.

W Poznaniu kontrola wypadła bardzo dobrze. Zdarzały się nieliczne uchybienia np. w wypadku źle zabezpieczonych pustostanów. Właśnie te, opuszczone lub niedokończone budynki stanowią 13% wszystkich lokali użytkowych.

Informacje o wszelkich nieprawidłowościach NIK przekazał do Rzeczników Dyscypliny Finansów Publicznych. Najwyższa Izba Kontroli poinformuje wielkopolskie samorządy o tym, że muszą dbać o lokale użytkowe, które im podlegają i prawidłowo nimi zarządzać.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro