Reklama
Reklama

Do środy również w Poznaniu wstrzymane zostanie wydawanie numeru PESEL dla uchodźców w Ukrainy

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Powodem są wprowadzone zmiany.

Jak już wcześniej informowaliśmy przyjęta przez Sejm ustawa przewiduje stworzenie systemu do rejestracji obywateli Ukrainy. O szczegółach informował na dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker. Prowadzona przez gminy rejestracja uchodźców, którzy chcą uzyskać numer PESEL oraz podjąć pracę i pozostać w Polsce rozpocznie się w środę, 16 marca.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

Odpowiedni system jest gotowy, ale trzeba go przetestować. Dajemy sobie poniedziałek i wtorek na wdrożenie nowych rozwiązań - mówił wiceminister. Zwracam się do wszystkich uchodźców z Ukrainy, którzy chcą uzyskać numer PESEL, żeby nie wszyscy udali się pierwszego dnia do urzędów. Otrzymacie pełne wsparcie od dnia, w którym przekroczyliście granicę. Data złożenia wniosku nie wpływa na otrzymaną pomoc - dodał.

W związku z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, do środy wstrzymane zostanie wydawanie numeru PESEL dla przybywających do Polski uchodźców. Wynika to ze zmian towarzyszących przyjętej ustawie o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terenie tego państwa - informują poznańscy urzędnicy miejscy.

Przypominamy, że tylko w piątek za wydaniem numeru PESEL ustawiały się gigantyczne kolejki. Pisaliśmy o tym tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro