Reklama
Reklama

W nocy zamkną przejazd kolejowy na Junikowie

fot. PIM
fot. PIM

Rusza budowa węzła przesiadkowego.

To dzieje się naprawdę, choć niektórym mieszkańcom okolicy trudno jest w to uwierzyć. O konieczność wybudowania tunelu pod torami kolejowymi w tym miejscu mówiło się od lat i w końcu inwestycja rusza. Przejazd kolejowy zamknięty zostanie o 2.00 w nocy z piątku na sobotę, o czym informują już ustawione przy nim znaki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- By utrudnienia związane z budową były możliwie najmniej uciążliwe dla mieszkańców, zapadła decyzja o wyznaczeniu przejazdu tymczasowego przez tory kolejowe. Planowany jest w pobliżu istniejącego, po stronie wschodniej. W trakcie budowy tymczasowego przejazdu konieczne jest zamknięcie obecnego na ok. trzy tygodnie. Ten czas wykonawca wykorzysta m.in. na przeniesienie urządzeń kolejowych zarządzających system zamykania rogatek - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Przejazd będzie dostępny jedynie dla pieszych i rowerzystów. Co z kierowcami? Muszą sobie radzić objazdami. - Dla samochodów do 5 ton ulicami: Grunwaldzką, Kolejową (Plewiska/Skórzewo), Poznańską (Skórzewo) oraz Malwową. Alternatywnym objazdem dla tej grupy pojazdów będzie m.in. ul. Fabianowo i Kowalewicka, a dalej przez ul. Głogowską w kierunku miasta. Dla pojazdów powyżej 5 ton ulicami: Wołczyńską (Plewiska/Poznań), Sycowską, Fabianowską (Komorniki), Daimlera (Komorniki), Poznańską (Komorniki), Głogowską, Ściegiennego, Taczanowskiego, Jugosłowiańską oraz Grunwaldzką.

TUTAJ znaleźć można szczegóły zmian w komunikacji miejskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro