Reklama
Reklama

Uniwersjada: Poznań walczy o prawo do organizacji imprezy

Brak rządowej gwarancji nie zniechęcił poznańskich urzędników do walki o organizację Uniwersjady w 2015 roku. 17 osób z Urzędu Miasta poleciało do Chin, gdzie odbywa się 24 Zimowa Uniwersjada. Urzędnicy będą tam promować naszą kandydaturę.

Poznań jest niestrudzony w walce o prawo do organizacji tej sportowej imprezy. Już 3 razy brał udział w eliminacjach. Za każdym razem przegrywał, najpierw z chińskim Shenhen, później z tajlandzkim Bangkokiem, a ostatnio z Belgradem.

Urzędnicy nie zamierzają się jednak poddawać. Dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miasta - Ewa Bąk uważa, że dopóki nie ma oficjalnych decyzjio (nie)przyznaniurządowej gwarancji - nie ma się o co martwić. Jeśli Poznań uzyska prawo do organizacji Uniwersjady - rządowa gwarancja finansowa będzie niezbędna, gdyż fundusze jakie ma przeznaczyć rząd na sportową imprezę sięgają sumy 20 milionów euro.

W chińskim Harbinie (zimowa stolica kraju) przebywa 17-osobowa delegacja z UM w Poznaniu. Podobno wydatki, jakie przeznaczono na wyjazd są dużo niższe od tych, z jakimi przyszłoby się zmierzyć w przypadku wynajęcia agencji promocyjnej.

Jeśli nie uda się przekonać władz FISU (Międzynarodowa Federacja Sportu Studenckiego) do przyznania Poznaniowi praw do organizacji Uniwersjady w 2015 roku, miasto będzie się starać o organizację kolejnej imprezy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro