Reklama
Reklama

Przed nami weekend z piękną pogodą! Ponownie można zobaczyć śnieżyce

archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel
archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel

To będzie prawdziwie wiosenny weekend w Poznaniu.

W piątek termometry w Poznaniu pokażą maksymalnie do 5 stopni w cieniu. W nocy zrobi się jednak zdecydowanie chłodniej. Termometry nad ranem w sobotę mogą pokazać nawet -5 stopni. Ale w ciągu dnia zacznie się robić cieplej. Ma być do 8 stopni, a do tego pełne słońce. W niedziele będzie jeszcze cieplej. Po nocy z ujemną temperaturą czeka nas nawet 10 stopni na termometrze i ponownie bezchmurne niebo.

Tak piękna pogoda to doskonała okazja, by spędzić czas na świeżym powietrzu. A jest okazja - w ten weekend ponownie będzie można oglądać śnieżyce w Śnieżycowym Jarze. - Śnieżyca wiosenna wciąż kwitnie, a my udostępniamy wstęp do rezerwatu w dniach 12-13 marca dla odwiedzających - informuje Nadleśnictwo Łopuchówko.

Śnieżycowy Jar leży na terenie Poligonu Wojskowego Biedrusko i dlatego wstęp do niego jest możliwy tylko w wyznaczone weekendy. Nadleśnictwo Łopuchówko, na terenie którego znajduje się rezerwat przypomina, że w jego rejonie przygotowane są trzy parkingi dla samochodów. Ze względu na wciąż trwającą pandemię, na ścieżce obowiązuje ruch jednokierunkowy.

Więcej informacji TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
12.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro