Reklama

Niepokojące doniesienia z ONZ: Rosja chce posiedzenia w sprawie broni biologicznej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. fernandozhiminaicela / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. fernandozhiminaicela / pixabay.com

W nocy o sprawie poinformował Krzysztof Szczerski, ambasador RP przy ONZ.

- Uwaga! Rosja wystąpiła z wnioskiem o zwołanie w piątek 11 marca posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie działań USA na terenie Ukrainy związanych z bronią biologiczną. W tym samym czasie Pentagon ostrzega, że Rosja może użyć takiej broni w Ukrainie oskarżając o to USA - napisał na Twitterze Szczerski.

W tym tygodniu Rosjanie poinformowali, że znaleźli na terenie Ukrainy "broń biologiczną" w postaci dżumy i wąglika. Zaapelowali do USA, by Amerykanie wyjaśnili co to za "broń biologiczna". Pojawiają się obawy, że Rosjanie szykują grunt do ataku z użyciem takiej broni. Pewne jest że w Ukrainie znajduje się 5 ośrodków badawczych, w których pracuje się nad szkodliwymi dla ludzi patogenami. Nie są to jednak ośrodki pracujące nad jakąkolwiek bronią - ani biologiczną, ani chemiczną.

Już wcześniej Biały Dom zapowiedział, że jeśli Rosjanie użyją w Ukrainie zakazanej broni, spotkają się z mocną reakcją. Wcześniej Wielka Brytania podkreśliła, że Rosjanie ewidentnie szukają pretekstu do tego, by móc użyć broni biologicznej w trakcie konflikt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
40.07 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro