Reklama
Reklama

W Poznaniu nie będziemy już płacić za parkowanie w strefie w soboty? Chce tego KORWiN

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZDM

Członkowie partii złożą w piątek podpisy pod obywatelskim projektem uchwały w tej sprawie.

- Uważamy, że przez pobieranie dodatkowych opłat, życie kulturalne i gospodarcze centrum jest ograniczane - informuje partia KORWiN. W projekcie uchwały zapisano, że pobieranie opłat na terenie poznańskiej Strefy Płatnego Parkowania oraz Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania odbywać się będzie jedynie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 20.00.

Czy taka uchwała ma szansę na przyjęcie? Patrzące realnie - szanse są marne. Przypomnijmy, że zmiany w poznańskiej SPP zapowiedziano w styczniu 2020 roku, a więc na chwilę przed wybuchem pandemii koronawirusa. Wówczas władze Poznania wyjaśniały, że poprzez zmiany miasto chce zrealizować trzy cele: zachęcać do korzystania z transportu publicznego i tym samym zmniejszyć korki, odzyskać około 20 procent miejsc parkingowych w SPP (chodzi o rotację na miejscach), a także móc budować parkingi kubaturowe, na które przy obecnych stawkach po prostu nie ma pieniędzy.

Zmiany obejmowały znacznie podniesienie opłat za parkowanie w SPP, wprowadzenie Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania, wydłużenie godzin obowiązywania strefy w dni robocze, a także rozszerzenie płatnego parkowania również na soboty. Zmiany weszły w życie kilka miesięcy później - wiosną - i obowiązują do dziś. Nic nie wskazuje na to, by miasto chciało się z nich wycofać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
8℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro